Zakończył się remont i rozbudowa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. W założeniach miał on zapewnić leczenie kompleksowe, interdyscyplinarne, oraz poprawić warunki, w jakich przebywają mali pacjenci i ich opiekunowie. Rozbudowa przebiegała w dwóch etapach – pierwszy zakończył się  w 2012 roku i zabezpieczył częściowe potrzeby. Teraz zakończono etap drugi, kosztujący 48 mln złotych.

Szpital został powiększony i rozbudowany. W nowej części znalazły miejsce 4 oddziały szpitalne: oddział chorób zakaźnych z odrębną izbą przyjęć i boksami do izolacji. Drugi z oddziałów będzie służył dzieciom do 3 roku życia, jest też nowoczesny oddział intensywnej terapii  i oddział chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego, a dodatkowo stworzone zostały warunki do leczenia chorób rzadkich u dzieci. W rozbudowie szpitala uwzględniono również nowoczesne laboratorium diagnostyczne.

Ta inwestycja przełoży się na ogromną poprawę warunków leczenia młodych pacjentów i szybkość diagnostyki. Wzrośnie też komfort: trzykrotnie powiększyła się powierzchnia oddziałów szpitalnych, są sale dzienne dla dzieci, sale lekcyjne, szerokie korytarze i duże sale chorych, na których mogą przebywać pacjenci wraz z opiekunami.