Rehabilitacja, wsparcie i szeroko rozumiana pomoc. Terapeuta zajęciowy na co dzień pracuje z osobami chorymi, niepełnosprawnymi oraz seniorami. Dla nich wsparcie specjalistów ma nieocenioną wartość. „Jesteśmy psychicznie bardzo z nimi związani, widzimy w nich swoje wnuki, swoje dzieci i daje nam to siłę, takie poczucie wartości” - mówi pani Helena Waśniewska, podopieczna domu dziennego pobytu na olsztyńskich Nagórkach.

Ten do to tylko jedno z szeregu miejsc, gdzie mogą pracować absolwenci kierunku Terapeuta zajęciowy, oferowanego przez Szkołę Policealną im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie. Dlaczego uczniowie wybierają ten kierunek? „Lubię pomagać ludziom i od zawsze się tym interesowałam, więc stwierdziłam, że chcę się tak realizować w przyszłości” - mówi Emilia Dobrowolska. „Społeczeństwo się starzeje, jest wiele osób, które trafiają do domów opieki, jest dużo osób, które potrzebują pomocy” - dodaje Andżelika Mech.

Nauka na kierunku Terapeuta zajęciowy to szansa na zdobycie praktycznych umiejętności potrzebnych w późniejszej pracy, ale także teorii niezbędnej do umiejętnego niesienia pomocy i nawiązywania dobrych relacji z podopiecznymi. „Ważne jest też, żeby terapeutki znały szeroki zakres technik plastycznych, rękodzielniczych, żeby mogły się dostosować” - mówi Teresa Jabłońska, nauczyciel na kierunku Terapeuta zajęciowy w Szkole Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

Ukończenie kierunku Terapeuta zajęciowy otwiera szerokie możliwości znalezienia pracy także poza granicami Polski. Sama nauka jest bezpłatna i trwa dwa lata. Prowadzona jest w systemie dziennym lub stacjonarnym dla osób dorosłych. Szczegóły można znaleźć w Internecie: www.medyk.olsztyn.pl