Pora by podsumować pierwszy etap projektu „Księgozbiory przedwojenne jako źródło do historii Warmii i Mazur”. Ważny, ale trudny etap tworzenia elektronicznej bazy proweniencji i systemów cyfrowych. Projekt wszedł w etap prezentowania dotychczasowych odkryć, a zatem wykładów i spotkań z osobami, które badały księgozbiory. Obecnie przygotowywany jest harmonogram spotkań, które mają się odbywać w siedzibach wszystkich partnerów projektu – poza Instytutem Północnym również biblioteki biorące w nim udział będą gościły miłośników książek i historii, którzy będą mogli stare księgi zobaczyć na żywo, a nie tylko w formie prezentacji.

W szkole podstawowej nr 101 w Olsztynie odbył się konkurs plastyczny na szkolny exlibris – to też wydarzenie powiązane z projektem. Wpłynęły ciekawe prace, a wygrał exlibris stworzony przez Alę Rybaczyk. Komisja konkursowa nagrodziła też exlibris, który ozdobi książki dla najmłodszych uczniów. Widnieje na nim uroczy miś. Exlibris, który stworzyła Ala Rybaczyk wykonany został techniką grafiki komputerowej, jego bazą jest pieczęć majestatyczna królowej Jadwigi Andegaweńskiej. Praca jest nawiązaniem do logo szkoły.

Kolejny konkurs na szkolny exlibris został zorganizowany w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie, a w planach jest ogłoszenie konkursu ogólnopolskiego dla szkół plastycznych.

Projekt potrwa do marca 2024 roku.