Gmina Rozogi staje się bardziej ekologiczna. Zmiany zaczyna od siebie, czyli od budynku Urzędu Gminy, a także dawnego przedszkola, które już niebawem przekształci się w Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. „Jeżeli chodzi o budynek Urzędu Gminy, to jest wykonana nowa instalacja elektryczna, nowa instalacja centralnego ogrzewania, są zainstalowane nowe ogniwa fotowoltaiczne, także ten budynek został dosyć istotnie zmodernizowany. Podobne elementy termomodernizacji są w budynku po byłym przedszkolu” - mówi Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi. Zmodernizowany budynek to przede wszystkim mniejsze koszty ogrzewania, a nowy piec będzie emitował mniej zanieczyszczeń do atmosfery.

Nowości, tym razem w zakresie fotowoltaiki, szykują się również w trzech szkołach z terenu gminy Rozogi. „W tym roku będziemy realizować również inwestycje budowy ogniw fotowoltaicznych na budynkach trzech szkół: w Dąbrowach, w Klonie oraz w Rozogach. Będziemy produkować energię na własne potrzeby tych szkół i to przede wszystkim zmniejszy zużycie, czy zapotrzebowanie na energię elektryczną wytwarzaną przez elektrownię” - wyjaśnia wójt Kudrzycki.

Gmina nie zapomina także o drogach. Już niebawem nową nawierzchnią i chodnikami cieszyć się będą mieszkańcy z miejscowości Klon. Wcześniej zgłaszali oni potrzebę modernizacji. „Mieszkańcy zgłaszali, bo stan nawierzchni był straszny, po prostu dziurawe” - przyznaje Danuta Ruszczyk, sołtys wsi Klon. Jest to kolejna część modernizacji drogi łączącej Rozogi z Wielbarkiem. Inwestycję prowadzi gmina Rozogi oraz powiat szczycieński. Remont w miejscowości Klon wsparły środki z Funduszu Dróg Samorządowych.