Dziecko, rodzic i współczesny świat. Oprócz szans i nadziei, niesie też potencjalne zagrożenia. A tym samym – wywołuje obawy ze strony rodziców. Dlatego warsztaty z cyklu „Bezpieczny Maluch” cieszą się dużym powodzeniem.

„Na pewno miewam różne obawy, dotyczące np. tego, czy będę potrafiła udzielić pierwszej pomocy. Niejednokrotnie byłam tego uczona, ale praktyka czyni mistrza i zawsze warto się doszkalać” - mówi pani Agata. Na warsztatach pojawili się zarówno obecni, jak i przyszli rodzice. „Spodziewamy się dziecka i przyszliśmy posłuchać. Interesuje mnie przede wszystkim bezpieczeństwo kobiet w ciąży” - dodaje pani Aleksandra.

Wprawdzie na niektóre życiowe sytuacje rodzic nie jest w stanie się przygotować, niemniej systematycznie podnoszone umiejętności mogą pomóc w chwilach kryzysu. „Rodzice pytają np. o to, jak postąpić w przypadku bezdechu, zakrztuszenia, nagłych urazów i utraty przytomności i na te pytania odpowiadamy. Warsztaty są prowadzone aktywnie, rodzice ćwiczą na lalkach” - informuje Kamil Kasiak, ratownik medyczny i organizator warsztatów.

Dużym zainteresowaniem rodziców cieszyły się również tematy związane z żywieniem dzieci i potencjałem, jaki niesie za sobą magazynowanie i późniejsze wykorzystanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej.

Warsztaty z cyklu Bezpieczny Maluch organizowane są w ponad 20 polskich miastach.