Dobrze wykonany masaż pozwala rozluźnić się i odstresować. Bardzo często ma też właściwości prozdrowotne. Przykłady? Wykonany bańką chińską – pomoże pozbyć się rozstępów i cellulitu. Gorące kamienie pomogą natomiast w schorzeniach stawów i kręgosłupa. Masaż lodem i kinezjotaping to skuteczna pomoc w walce na przykład z urazami sportowymi.

Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie kształci specjalistów, którzy sprawnie dobierają odpowiednią formę masażu do potrzeb pacjenta. „Uczę się o jednostkach chorobowych, jakie są spotykane, jak z nimi postępować i jak pomóc pacjentom” - mówi Sabina Jaguszewska, uczennica drugiego roku na kierunku Technik Masażysta. „Mamy sporo zajęć praktycznych, wychodzi 6-8 w tygodniu. Do tego dochodzą zajęcia w placówkach” - dodaje Marcin Wielopolski, jej kolega z roku.

Program nauczania na kierunku Technik Masażysta budowany jest w oparciu o aktualne normy. „Podstawa programowa jest naszą bazą. Realizujemy zawarte w niej zadania ale też rozszerzamy umiejętności miękkie uczniów pod potrzeby rynku pracy” - informuje Aleksandra Harpak, nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku Technik Masażysta w Szkole Policealnej im. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

Absolwenci olsztyńskiego „Medyka” radzą sobie na rynku pracy. Niektórzy zakładają własną działalność gospodarczą. „Gdyby nie podejście nauczycieli, ich zaangażowanie oraz duża ilość praktyk, to nie zdecydowałabym się na ten krok, to oni zaszczepili we mnie pasję do zawodu” - podkreśla Izabela Czaplicka, absolwentka Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi, a obecnie właścicielka gabinetu masażu i podologii „Izis” w Olsztynie.

Nauka w Szkole Policealnej im. prof. Religi w Olsztynie jest bezpłatna. Informacje o ofercie kształcenia dostępne są na stronie internetowej: www.medyk.olsztyn.pl.