Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA MIŁOMŁYN GMINA OLSZTYNEK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY LIDZBARK WARMIŃSKI MIASTO OSTRÓDA MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE MIŁAKOWO OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PORT LOTNICZY OLSZTYN-MAZURY W SZYMANACH POWIAT OLSZTYŃSKI PRODUKT WARMIA MAZURY PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W OLSZTYNIE W OLSZTYNIE RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SIŁA MNIEJSZOŚCI SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE UTALENTOWANY OLSZTYN WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WSPÓLNOTA KULTUROWA BORUSSIA WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Protest lekarzy - także w Olsztynie

Olsztyńscy lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni poparli protest głodowego lekarzy w Warszawie. Pikietę zorganizowano na rynku Starego Miasta.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i psychologowie, a także studenci medycyny. Przedstawiciele zawodów medycznych z Olsztyna poprzez tę pikietę wyrazili swoje poparcie dla protestu głodowego lekarzy w Warszawie. „Komunikujemy, że nasz protest trwa, rozrasta się, rozlewa się na całą Polskę i obejmuje wszystkie zawody medyczne” - podkreśla lekarz rezydent Anna Świderska.

W pikiecie udział wzięli przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej i Naczelnej Rady Lekarskiej. „Nasze zdrowie jest fundamentem rozwoju kraju i udawanie, że nie ma problemu, jest ogromnym błędem ze strony rządzących. Mam nadzieję, że konsensus będzie” - mówi lek. Marek Zabłocki, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej. „Trzeba zastanowić się, w jaki sposób spowodować, aby była możliwość zwiększania nakładów – tak jak postulują protestujący – średnio o pół punktu procentowego rocznie, tak żeby w ciągu trzech lat osiągnąć minimum 6% PKB na ochronę zdrowia. To jest decyzja, która musi paść na poziomie Sejmu” - dodaje lek. Leszek Dudziński, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Pikietę zorganizowało środowisko młodych lekarzy z Warmii i Mazur. Przedstawiono najważniejsze postulaty protestujących.

„Domagamy się zwiększenia nakładów na całą ochronę zdrowia. Nie walczymy o pieniądze dla siebie, tylko dla pacjentów, pozwoli to na skrócenie kolejek, zapewnienie godnych warunków pracy personelowi, a także zwiększeniu ilości personelu i zatrzymanie go w kraju” - przekonuje lek. Marta Szadurska-Noga, przewodnicząca Komisji Młodych Lekarzy.

W olsztyńskiej pikiecie wzięło udział blisko trzysta osób.