Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA MIŁOMŁYN GMINA OLSZTYNEK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY LIDZBARK WARMIŃSKI MIASTO OSTRÓDA MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE MIŁAKOWO OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PORT LOTNICZY OLSZTYN-MAZURY W SZYMANACH POWIAT OLSZTYŃSKI PRODUKT WARMIA MAZURY PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W OLSZTYNIE W OLSZTYNIE RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SIŁA MNIEJSZOŚCI SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE UTALENTOWANY OLSZTYN WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WSPÓLNOTA KULTUROWA BORUSSIA WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Tablica pamięci Aleksandra Szczygło

Jeziorany uczciły pamięć Aleksandra Szczygło. Poświęcona mu pamiątkowa tablica zawisła na budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Aleksander Szczygło – poseł na Sejm RP IV, V i VI kadencji. Pełnił funkcję szefa Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, był Ministrem Obrony Narodowej i Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

Historię urodzonego w Jezioranach polityka ma przypominać tablica na ścianie obecnego budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. „W tym budynku mieściła się przez wiele lat przychodnia, tak naprawdę porodówka, w której na świat przyszło wielu mieszkańców Jezioran, w tym Aleksander Szczygło – osoba, która rozsławia imię Jezioran” - podkreśla burmistrz miasta Leszek Boczkowski.

W uroczystości odsłonięcia tablicy wzięli udział najbliżsi Aleksandra Szczygło. „Takiego chyba człowieka na Warmii i Mazurach nie mieliśmy, który tak wysoko zaszedł w polityce i w rządzie” - mówi jego brat, Edward Szczygło.

Z racji funkcji rządowych ceremonia miała charakter wojskowy. Wzięli w niej udział przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej. „Całym sercem i duszą służył Polsce i kochał wojsko, kochał żołnierzy, dla niego wielkim zaszczytem było to, że był ministrem obrony narodowej” - podkreśla

Bartłomiej Grabski, wiceminister obrony w obecnym rządzie.

Pamiątkową tablicę w Jezioranach ufundowali mieszkańcy i przyjaciele Aleksandra Szczygło.