Towarzystwo Sportowe Perkun Orżyny zostało założone w 2011 roku, jednak po zaledwie dwóch sezonach rozwiązano drużynę. Zespół reaktywowano w 2022 roku i po wygraniu w zeszłym sezonie B klasy, drużyna występuje obecnie w A klasie. „Na pewno wyróżnia to, że jesteśmy jedną wielką rodziną, że kibice są zżyci mega. My gramy dla nich, oni dla nas przychodzą i razem bawimy się bardzo fajnie. Naszym celem jest jak najwyżej grać, w jak najwyższej lidze” – mówi Tomasz Marszałek, prezes TS Perkun Orżyny.

TS Perkun Orżyny to oddolna inicjatywa mieszkańców gminy Dźwierzuty, a na mecze tej drużyny przychodzi wierna armia kibiców. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności, w trakcie spotkań udało się między innymi zorganizować zbiórkę karmy dla zwierząt czy zbiórkę na rehabilitację dla klubowego kolegi.

Klub nie funkcjonowałby, gdyby nie wsparcie sołectwa Orżyny, wójta gminy Dźwierzuty Marianny Szydlik, starostwa powiatowego w Szczytnie oraz lokalnych przedsiębiorców. „Na początku naszym założeniem głównym było, żeby kibice mieli co robić w niedzielę. Żeby przyjść sobie na mecz, piwko wypić nawet i popatrzeć na nas, jak gramy i nie wiedzieliśmy, że to urośnie do takiej skali, że na mecze zacznie przychodzić po 200, 250 osób. Warto przyjechać, żeby zobaczyć tę atmosferę” – zachęca Arek Żebrowski, zawodnik TS Perkun Orżyny.

Mimo że TS Perkun Orżyny gra na co dzień w piłkarskiej A klasie, chętnie bierze udział w licznych turniejach. Jednym z takich spotkań był wygrany 7:2 mecz z Burzą Słupy w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski.

W piłkarskiej reprezentacji gminy Dźwierzuty występuje obecnie 25 graczy, jednak do klubu w każdej chwili mogą dołączyć chętni starsi oraz młodsi zawodnicy.