Gmina Ostróda po raz kolejny udowadnia, że nie brakuje w niej zdolnych, utalentowanych i ambitnych osób. Gala Sportu, Kultury i Edukacji była okazją do wręczenia ponad 200 statuetek indywidualnych oraz grupowych. „To jest spotkanie w jakimś sensie podsumowujące działalność edukacyjną, kulturalną i sportową, a że szerokie dziedziny, to i zainteresowanie i osób zainteresowanych bardzo dużo” – mówi Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda.

Większość statuetek trafiła do dzieci i młodzieży, którzy w ostatnim roku zdobywali m.in. osiągnięcia w konkursach naukowych, plastycznych, muzycznych i sportowych. „Najważniejsza kategoria to oczywiście kategoria plastyczna, w ogóle wszelkie kategorie artystyczne. Nasze dzieci uwielbiają śpiewać, uwielbiają tańczyć, recytować. Dzieci zawsze i w każdym wieku lubią być doceniane , lubią być chwalone, to je podbudowuje, wtedy chętniej przystępują do kolejnych działań” – podkreśla Katarzyna Ślusarz, dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.

Statuetkę otrzymała także Paulina Wiśniewska z MMA Team Ostróda, która reprezentuje Ostródę również na arenie międzynarodowej. Swoją sportową przygodę rozpoczęła jako nastolatka. „Zobaczyłam Asię Jędrzejczyk, akurat była posiadaczką pasa UFC i po prostu zainspirowała mnie i od tamtego momentu znalazłam sekcję w Ostródzie, MMA i od ośmiu lat trenuję. Ja się cieszę, że ludzie z Ostródy, z mojego miasta doceniają trud, jaki wkładam w te wszystkie przygotowania” – przyznaje Paulina Wiśniewska.

Medale wręczył wyróżnionym wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas w towarzystwie członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Bogdana Bartnickiego, przewodniczącego Rady Gminy Janusza Sadowskiego oraz starosty ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego. „Samorząd, władze bardzo dużą wagę przywiązują do wychowania w duchu sportowym. To widać w wielu dyscyplinach, jest bardzo wielu ludzi zaangażowanych w to. Myślę, że sport to jest taka dyscyplina, która w pewnym sensie kształtuje charakter dorosłych ludzi, ta bojowość, zawziętość, później przenosi się do życia codziennego” – podkreśla Bogdan Bartnicki.

Gmina Ostróda od lat stawia na sport. Również w minionym roku na jej terenie odbywało się wiele rozgrywek i konkursów. „Już dwukrotnie odbyła się edycja Biegu „W samo południe”, w jakiś sposób ustaliliśmy to ze środowiskiem biegaczy, żeby znaleźć termin, żeby było zainteresowanie, cieszy się to bardzo dużym zainteresowaniem, mogę powiedzieć profesjonalistów, nawet przyjeżdżają chętnie do Samborowa i te 10 kilometrów przebiegają. Od jakiegoś czasu też organizujemy bardzo popularną, czy promujemy popularną dyscyplinę wyciskanie sztangi leżąc. Tych spotkań, tych imprez naprawdę na terenie gminy jest bardzo dużo i oczywiście nasi sportowcy uczestniczą w szeregu imprez poza gminą” – mówi wójt Bogusław Fijas.

Kolejna edycja popularnego Biegu „W samo południe” już 24 marca!