Gorący doping, wielkie emocje i zacięta rywalizacja. W hali sportowej w Świątkach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Świątki. Bardzo fajny pomysł, organizacja topowa jest tutaj naprawdę. Fajnie, można się oderwać, halowa to troszeczkę inaczej niż na boisku, lepsza atmosfera jest tutaj, dynamiczniej się gra, także bardzo fajny pomysł” – mówi Józef Spychalski, uczestnik turnieju. Do realizacji stanęło 8 drużyn z gminy Świątki oraz sąsiednich gmin. Każda z nich miała okazję zaprezentować swoje umiejętności w krótkich, ale intensywnych meczach. Jak mówi Jakub Prusaczyk, uczestnik turnieju -  „Nie ukrywamy, lekki dreszczyk emocji jest, niektórzy z chłopaków grają w klubie, my tam jesteśmy bardziej zbieraniną z bloku, no ale co, do przodu pójdziemy. Jakikolwiek wysiłek fizyczny to chyba pobudzenie endorfin. Człowiek jest zmęczony ale szczęśliwy”.

Na pomysł zorganizowania turnieju wpadli młodzi entuzjaści sportu z gminy Świątki. „Spontanicznie to wszystko wyszło. Spotkaliśmy się raz wieczorem, kolega powiedział, że robimy turniej, to przytaknąłem, gmina się zgodziła, szkoła nam udostępniła również halę i tak wyszło” – opowiada Adam Naklicki, organizator turnieju, a Sławomir Kowalczyk, wójt gminy Świątki dodaje: „Młodzież generalnie bardzo się angażuje. Niestety w tej chwili nie mamy drużyny seniorów, mam nadzieję, że może kiedyś znajdzie się właściwa osoba, która to będzie w stanie pociągnąć, ale cieszy mnie to, że takie oddolne inicjatywy mają miejsce. Mam nadzieję, że zabawa będzie fair play i wszyscy wyjdą zadowoleni”.

Turniej nie tylko dostarczył emocji uczestnikom i kibicom, ale stanowił też świetną okazję do promocji sportu i aktywności fizycznej. „To, że oni chcą się organizować, chcą coś robić, to jest bardzo ważne dla społeczeństwa. Żeby oni nie siedzieli w laptopach, telefonach, telewizji tylko żeby wychodzili na boiska, grali, uczestniczyli w jakiś sportach na terenie gminy i nie tylko” – przekonuje Franciszek Płotnikowski, przewodniczący Rady Gminy w Świątkach.

W turnieju zwyciężyła drużyna Jastrząb Ględy. Drugie miejsce przypadło ekipie Miazga Jonkowo, zaś trzecie drużynie Specjalistów.