W gminie Rozogi uczczono Dzień Kobiet. „Niezależnie od tego, że Hanna Suchocka w 1993 oficjalnie zlikwidowała to święto, jednak my uważamy, że ten dzień należy bardzo wyjątkowo uświetnić” – podkreśla Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi. „Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach. Dzień oczywiście wyjątkowy, w oprawie artystycznej naszych mężczyzn, mieszkańców gminy Rozogi” – dodaje Karolina Lewandowska-Zając, dyrektor GOK-u.

Panowie spisali się na medal. Każda z pań, które przyszły na koncert, otrzymała kwiaty i słodki poczęstunek. „Bardzo dobra inicjatywa, bardzo mi się to podoba” – mówi pani Zofia. Panowie wspólnie wykonali kilka utworów na scenie. Dalszą część wieczoru umilił paniom koncert Jana Lisiewskiego.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć również życzeń. „Przede wszystkim tego, żebyście były uśmiechnięte, radosne. Życzę wam też dużo miłości, zadowolenia. Szczególnie też zadowolenia z nas mężczyzn, którzy was otaczają. Oraz to co jest bardzo istotne i ważne, bardzo dużo zdrowia” – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki.

Gmina Rozogi liczy ponad 5,5 tys. mieszkańców. Kobiety stanowią niemal 50% populacji.