Gmina Purda jest kobietą. Na 24 sołectwa, w aż 15 sołtysami są kobiety. W radzie gminy jest ich 6. Pełnią również funkcje dyrektorskie w najważniejszych instytucjach gminnych, takich jak Gminny Ośrodek Kultury czy Środowiskowy Dom Samopomocy. Nie wolno zapominać o samej gospodyni, czyli wójt gminy – Teresie Chrostowskiej.

Aby uczcić wkład wszystkich kobiet w funkcjonowanie gminy, w Marcinkowie zorganizowano kolejne już obchody Dnia Kobiet. „Przede wszystkim muszę podziękować wszystkim paniom za ich aktywność i życzyć im dużo zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności, miłości, realizacji wszystkich planów, zarówno osobistych, jak i zawodowych i żeby były nadal tak wspaniałe, jak są” – mówi Teresa Chrostowska, wójt gminy Purda.

W trakcie tego wyjątkowego święta każda kobieta powinna czuć się wyjątkowo, dlatego na powitanie panie otrzymały symboliczny kwiatek. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku oraz występów artystycznych. Dzień Kobiet to doskonała okazja do integracji  wszystkich mieszkańców oraz nagrodzenia najbardziej zaangażowanych kobiet z gminy Purda. „To kobiety mają w sobie jako matki, jako organizatorki całego domu, taką umiejętność zorganizowania. Skoro potrafią zorganizować dom, potrafią zorganizować Koło Gospodyń Wiejskich. Potrafią zorganizować sołectwo funkcjonujące. My kobiety jesteśmy osobnikami do zadań specjalnych” – przekonuje Katarzyna Maziec, właścicielka pasieki „Warmińska Pszczoła” w Purdzie. „Naprawdę jest tak, jak widać. Bardzo dużo kobiet. Bardzo się cieszę. Fajnie, że takie są organizowane, bo jest możliwość poznać się, wymienić doświadczeniami. My jako kobiety. Coraz więcej kobiet chce działać, chce coś robić dla swojej społeczności, także to jest naprawdę wyjątkowa okazja” – dodaje Bożena Milewska, sołtys sołectwa Klebark Wielki.

Kobiety z gminy Purda pełnią wiele ważnych funkcji społecznych, a wiele z nich spełnia się zawodowo prowadząc własne firmy. Pamiętajmy, aby doceniać wszystkie panie nie tylko w ich święto, ale przez cały rok.