„Zakochane Melodie” to cykl koncertów, który co roku wzrusza i bawi mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego. Z dużym zainteresowaniem spotkała się również jego tegoroczna odsłona. „Myślę, że jest to fantastyczna okazja, żeby jakoś inaczej spędzić ten czas w Nowym Mieście” – mówi pani Żaneta.

Tematem muzycznego spotkania była twórczość jednego z czołowych polskich artystów, Zbigniewa Wodeckiego. Organizatorem koncertu „Zakochane Melodie” jest Miejskie Centrum Kultury, Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Urząd Miasta w Nowym Mieście Lubawskim. „Zawsze na tapetę bierzemy piosenki miłosne. Tym razem są to piosenki Zbigniewa Wodeckiego, więc naprawdę wielkiej sławy śpiewak, kompozytor, także będzie czego posłuchać, no i sala pęka w szwach, także trzeba będzie wybudować coś nowego” – mówi Katarzyna Olęcka, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.

Koncert odbył się w głównej sali Kinoteatru „Harmonia”. „Zaskoczony jestem frekwencją, bo jest praktycznie dwukrotnie więcej osób w naszym kinoteatrze, niż może pomieścić sala kinowa, więc radość tym większa, że to, co robimy, mieszkańcy akceptują” – mówi Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.

Na scenie wybrzmiały największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego, takie jak „Chałupy welcome to” czy „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”. Nie zabrakło też humorystycznych akcentów, które zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej.