W Suskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Wędrówka przez wyobraźnię”. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane z okazji Dnia Kobiet, przyciągnęło wiele miłośniczek i miłośników sztuki z całego miasta.

Sala wystawiennicza Suskiego Ośrodka Kultury stała się miejscem, w którym odwiedzający mogli odkryć świat niezwykłych dzieł takich mistrzów, jak Salvador Dali, Pablo Picasso i Marc Chagall. „Są to litografie czyli kopie tworzone przez artystów jeszcze za ich życia, już wtedy wiedziano, jak komercjalizować sztukę. Wiadomo, że różne oryginały wiszą w największych muzeach tego świata. Po różnych wystawach krążą kopie, oczywiście sygnowane  oryginalnie przez artystów” – wyjaśnia Piotr Pancer, dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury. „To są dzieła, które w muzeach świata biją rekordy popularności, a też u koneserów, u właścicieli biją wysokością wartości, jeśli to są miliony, dziesiątki, a nawet setki milionów dolarów” – dodaje Stanisław Blonkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu. „Niedawno byłam w Warszawie w listopadzie na wystawie Picassa, gdzie za nią musiałam zapłacić, żeby wejść i zobaczyć bardzo piękne prace, które też na tym samym poziomie tutaj są i to nie jest tylko jeden, ale trzech słynnych artystów” – mówi Beata Jabłońska, mieszkanka Susza.

Wystawa jest częścią większego wydarzenia zatytułowanego „Marzec miesiącem Kobiet”. „Kolejna impreza kulturalna w naszym ośrodku kultury, także z okazji Dnia Kobiet chciałbym wszystkim paniom złożyć najserdeczniejsze życzenia i życzyć wszystkiego najlepszego, szczęścia, zdrowia, powodzenia, wszystkiego co sobie wymarzą, spełnienia marzeń” – mówi burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Wystawa „Wędrówka przez wyobraźnię” będzie dostępna dla zwiedzających do 28 marca.