Nauka przedsiębiorczości przez grę i zabawę? Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana po raz kolejny udowadnia, że jest to możliwe. Jedenasty turniej „Cashflow” skierowany był do młodych elblążan, którzy dopiero zaczną swoją przygodę z biznesem. „Cashflow ma za zadanie pokazać dwie rzeczy: z jednej strony to, jak robić dobry biznes, duży biznes, a jeżeli ktoś nie chce mieć własnego biznesu, jak mieć świetnie płatną pracę” - wyjaśnia Bartosz Boniecki, współtwórca projektu „Cashflow”.

Drugim ważnym elementem jest wiara – bo turniej ma też uświadomić, że prowadzenie własnej działalności może współgrać z wartościami katolickimi. Jest lekcją inwestowania i prowadzenia biznesu w zgodzie z etyką i zasadami moralnymi. „Chyba najistotniejszą sprawą jest to, że dzieci zaczynają realnie patrzeć na wydarzenia, na przemiany gospodarcze, co ich ewentualnie może w przyszłości spotkać z zarządzaniem swoimi środkami finansowymi” - dodaje Jerzy Kawiecki, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Elblągu.

Z roku na rok turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież dużo łatwiej przyswajają wiedzę ekonomiczną, gdy jest ona przedstawiona w atrakcyjny i prosty sposób. „Ciągle mam taką nadzieję, że szkoły zainteresują się tym i takie pomysły, jak dojść do biznesu, do tego jak realizować swoje własne życie finansowe, będą korzystać z takich materiałów. To naprawdę jest proste, niezwykle skuteczne, tylko po prostu trzeba ciężkiej pracy i tego się chyba wszyscy boimy” - mówi Elżbieta Boniecka, przewodnicząca oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Elblągu.

Turniej zakończył się wyłonieniem finałowych piątek w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej, obejmującej szkoły podstawowe i gimnazja, najlepszy był Mateusz Gągalski, a za nim uplasowali się Maja Barnicka, Dagmara Korbela, Małgorzata Czkuj i Kacper Puzio. W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” pierwsze miejsce zajął Piotr Garbaczewski, natomiast kolejne – Paweł Podlaski, Ksawery Synek, Angelika Przybysz i Mateusz Marak.