Marzenie wielu chłopców? Zostać piłkarzem! Piłka nożna jest dla nich pasją, którą chcą rozwijać pod okiem profesjonalistów. Drogę do kariery przed młodymi sportowcami otwiera Akademia Piłkarska Sylwestra Czereszewskiego. Ostatnie testy oraz nabór zorganizowano przy współpracy z trenerami VFL Wolfsburg, którzy przeprowadzili z kandydatami rozgrzewkę oraz kompleksowy trening sprawnościowy i praktyczny.

Podczas rekrutacji trenerzy zwrócili uwagę nie tylko na umiejętności na boisku, ale również wytrzymałość fizyczną młodych adeptów. „Futbol się stał – nie wiem, czy dobrze, czy źle – taki mocno atletyczny, że dzisiaj ktoś może mieć super umiejętności załóżmy a’la Messi, a jednak po tym boisku trzeba biegać, sto metrów w lewo, sto metrów w prawo, także oni tutaj zwracają uwagę przede wszystkim na sprawność fizyczną, szybkość tak jak mówiłem, a później dochodzą aspekty umiejętnościowe” - mówi Sylwerster Czereszewski, piłkarz i założyciel Akademii Piłkarskiej „Czereś Sport”.

Zawodnicy Akademii „Czereś Sport” uczestniczą w rozgrywkach ligowych na szczeblu wojewódzkim, biorą udział w turniejach w kraju i zagranicą. Nabór i treningi pod okiem specjalistów są szansą dla początkujących piłkarzy na karierę wzorem ich sportowych idoli.