Podopieczni Akademii Piłkarskiej Sylwestra Czereszewskiego udowadniają, że każda pora jest dobra na trening. Pomimo marcowego chłodu młodzi bramkarze pod okiem Siergieja Szypowskiego dzielnie wykonywali wszystkie zalecone ćwiczenia. „Treningi specjalistyczne bramkarskie polegają na tym, że więcej elementów wprowadzamy chwytów piłeczki, ułożenia ciała, ułożenia ciała na ziemi przede wszystkim. Ważny też element gimnastyki, proste rzeczy – przewrót do przodu, przewrót do tyłu. Za chwilę wchodzimy do bramki, to co bramkarze bardzo lubią będziemy ćwiczyli – latanie, fruwanie w bramce” - mówi Sergey Shipovskiy.

Ćwiczeniom bacznie przyglądali się dumni z pociech rodzice. Sport bowiem jest według nich nie tylko sposobem na nudę, ale również szansą na sukces i na ciekawe hobby. „Dzięki sportowi mogą się rozwijać, nie siedzą przy komputerach, nie grają na tych komórkach, więcej czasu spędzają na dworze i mają dużo rówieśników, mogą poznawać nowych kolegów. No i przede wszystkim wpływa to bardzo na zdrowie” - mówi pani Mariola, mama jednego z zawodników.

Dzięki chęci do ćwiczeń i zacięciu na boisku młodzi zawodnicy przyciągnęli uwagę trenera Szypowskiego. Dobrze wiedzą, że to właśnie upór w dążeniu do celu może zaprowadzić ich na szczyt kariery piłkarskiej.

Akademia Czereś Sport oprócz zaplanowanych, klubowych treningów chętnie podejmuje współpracę z innymi szkółkami. Wszystko, by jej podopieczni mogli jeszcze lepiej rozwijać swoje piłkarskie umiejętności.