Turniej piłkarski na zakończenie sezonu jesiennego to idealny czas na sprawdzenie swojej formy. Na organizowany przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej Zimowy Finał Rozgrywek Trampkarzy w Iławie, wybrała się drużyna Akademii Piłkarskiej „Czereś Sport”, która mogła przetestować swoją dyspozycję. „Jest to bardzo fajna inicjatywa ze strony Związku Warmińsko-Mazurskiego. Był to zawsze taki martwy okres, w którym nic się nie działo. Jesteśmy zadowoleni, że coś takiego powstało” - mówi Adam Kapusta, trener trampkarzy Akademii Piłkarskiej „Czereś Sport”.

Takie zawody są dobrą okazją do zweryfikowania swoich umiejętności na tle innych drużyn. W turnieju wzięły udział zespoły z Olsztyna, Iławy i Giżycka. Zarówno trener, jak i zawodnicy Akademii „Czereś Sport” mieli proste założenia taktyczne. „Wychodzimy wysokim pressingiem, zaciskamy za gardło przeciwnika i wygrywamy to po prostu” - mówi przed rozgrywkami Maciek Kruczyk, kapitan drużyny Akademii Piłarskiej „Czereś Sport”.

Młodych zawodników wspierali także rodzice. I wprawdzie trampkarze drużyny „Czereś Sport” turnieju nie wygrali, ale udało im się zająć 3 miejsce, co potwierdziło dobrą formę po udanym sezonie jesiennym.