Miniony rok szkolny nie należał do łatwych. Zdalne nauczanie wniosło wiele zmian w życie zarówno uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. Mimo wszystko w gminie Dźwierzuty i w tym roku nie zabrakło prymusów z imponującymi średnimi ocen. „Troszeczkę ciężko było, ale mama powiedziała, że byłam systematyczna, więc było lepiej” - mówi Zuzanna Kleniewska. To pokazuje, jak dużą rolę odegrali również rodzice, którzy dopingowali swoje pociechy oraz czuwali nad ich nauką w tym trudnym dla wszystkich czasie. „Ciężko było, ponieważ mają wtedy inną organizację pracy, fakt, że dla nich było lepiej, bo robił wtedy, kiedy chciał, nie wtedy, kiedy musiał. Starał się na bieżąco, bo wiedział dobrze, że jeżeli zostawi coś na potem, to się później nawarstwiało, w pierwszym tygodniu było widać, później już coraz łatwiej” - przyznaje pani Danuta Woźniak, mama Olka.

W tym roku gmina Dźwierzuty wyróżniła 26 uczniów. To podziękowanie za ich sumienną, całoroczną pracę i forma zachęty do dalszych starań. „Zaczęliśmy nagradzać dzieci i młodzież od 2016 roku, początkowo były to skromne nagrody, później systematycznie włączali się też tutaj radni, sołtysi, różni sponsorzy. Bardzo się cieszę, bo ta liczba dzieci uzdolnionych, dzieci i młodzieży rokrocznie nam wzrasta” - podkreśla wójt gminy Dźwierzuty Marianna Bogusława Szydlik.

Podczas gali nie zabrakło także podziękowań kierowanych do nauczycieli. „Ja bardzo dziękuję nauczycielom, bo wiem, ile czasu spędzali przed komputerami, ile czasu zajmowała im praca z dziećmi, a dzieciom i rodzicom przede wszystkim gratuluję tej wytrwałości, sumienności i tej codziennej pracy, bo bez tej codziennej pracy te dzieciaki, zarówno dzieci, jak i młodzież nie osiągnęłyby tych wyników” - mówi wójt Szydlik.

Tegoroczna specjalna nagroda Wójta Gminy Dźwierzuty trafiła do Zuzanny Kleniewskiej, która osiągnęła najwyższą możliwą średnią ocen – 6.0. Wszystkim prymusom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.