Dożynki to ten dzień, w którym zarówno rolnicy, jak i pozostali mieszkańcy mogą podziękować za dary ziemi i obfite plony. Tegoroczne dożynki gminy Grunwald odbyły się w Dylewie. „Zgłosiło się do mnie kilka sołectw, Rady Sołeckie przyszły i one mnie poprosiły, żeby jednak w tym trudnym czasie zmobilizować się i z zachowaniem wszystkich norm, tych reżimów, żeby jednak te dożynki dla nich zorganizować, żeby się odbyły. Ludzie już są spragnieni, są zmęczeni tym całym wirusem i chcą wrócić jak najszybciej do normalności, dlatego też staramy się im to umożliwić” – mówi Adam Szczepkowski, wójt gminy Grunwald.

Obchody dożynkowe rozpoczęła tradycyjna Msza święta. Następnie uczestnicy dożynek przeszli w procesji ulicami Dylewa, by w końcu dotrzeć pod specjalnie przygotowaną scenę. W trakcie imprezy nie zabrakło dożynkowych wieńców oraz koszy z produktami, przywiezionych przez mieszkańców okolicznych miejscowości i Koła Gospodyń Wiejskich. Koła w trakcie dożynek oferowały również wypieki, przetwory i autorskie dania na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Podczas dożynek odbyły się liczne konkursy, między innymi konkurs na najpiękniejszy wieniec oraz wyścigi traktorów. Zwieńczeniem imprezy był koncert gwiazdy disco polo – zespołu Extazy.