Za nami już drugi z jesiennych koncertów muzyki na żywo, który nadaje Aurze wyjątkowego charakteru. Cykl kulturalnych spotkań zaplanowany jest na każdy piątek września i listopada. Jako pierwszy przed publicznością  w Aurze zaprezentował się 3 września zespół Akade Trio, który uraczył słuchaczy największymi przebojami muzyki filmowej. 10 września wystąpili natomiast pianistka Marta Misztal i skrzypek Jan Staruch, którzy są uznanymi interpretatorami utworów Jana Sebastiana Bacha, Beethovena i Ravela.

Jak się gra w centrum handlowym? „Jest to bardzo nietypowe miejsce, pomimo tego, że mamy dużo biznesu, cały czas mamy też jakiś hałas, bo ludzie po prostu żyją tutaj, to tętni życiem, to z drugiej strony czuć taki klimat, jest tutaj bardzo tak kameralnie” – mówi Jan Staruch, skrzypek, ale także przedstawiciel fundacji Baltic Alians, która wspiera młodych muzyków. Teraz, wraz z Aurą, postanowiła wesprzeć Państwową Szkołę Muzyczną w Olsztynie. „Wsparcia można udzielić dzięki zarejestrowaniu paragonu na aplikacji Sezam. I na podstawie paragonów zarejestrowanych w piątki w trakcie Kulturalnej Aury przekażemy darowiznę na rzecz szkoły” – wyjaśnia Jan Staruch.

Koncerty z cyklu Kulturalna Aura zawsze odbywają się w piątek we wrześniu i w listopadzie, zawsze o godzinie 15. We wrześniu przed nami jeszcze występ Golden Gate String Quartet, który zagra najpopularniejsze utwory muzyki filmowej, musicalowej oraz covery największych przebojów muzyki popularnej, oraz WiraKlezz Trio, których muzyka inspirowana jest folklorem Bałkanów i jazzem. Na listopad w ramach cyklu Kulturalna Aura zaplanowana jest kolejna wyjątkowa porcja muzycznych doznań, która rozgrzeje wszystkich w jesienne popołudnia.