Pierwsza – wrześniowa – część kulturalnych spotkań w Aurze Centrum Olsztyna już za nami. W wyjątkowy nastrój muzyki klasycznej wprowadziły nas zespoły: Akade Trio, Golden Gate String oraz WiraKlezz Trio. Zagrali też pianistka Marta Misztal i skrzypek Jan Staruch – uznani interpretatorzy utworów Jana Sebastiana Bacha, Beethovena i Ravela.

W październiku Aura Centrum Olsztyna zaprosiła wszystkich na wystawę znanej międzynarodowej artystki oraz ilustratorki Adriany Krawcewicz. Olsztynianka współpracuje z największymi domami mody na świecie, ale nie zapomina o swoim rodzinnym mieście, z którym wciąż wiele ją łączy. Adriana Krawcewicz tworzy ilustracje modowe, komponuje, pisze scenariusze klipów i nagrywa je. Jest także autorką filmów krótkometrażowych. Wystawa nosi tytuł: „Więcej niż moda / It's more than Fashion”. Jest przekrojem prac artystki, ukazującym jej drogę poprzez studia na London College of Fashion, komercyjne projekty z markami, takimi jak Oscar De La Renta, Vogue, H&M, czy Reserved, do osobistych ilustracji i teledysków modowych. Adriana współpracuje z Aurą Centrum i Galerią Warmińską przy tworzeniu modowego magazynu Fashion Time.

To nie koniec spotkań ze sztuką w Aurze. Już od 5 listopada powraca do cykl „Kulturalna Aura”. W każdy piątek o godzinie 15:00 będą odbywały się tu bezpłatne koncerty muzyki klasycznej na żywo. Współpraca Aury Centrum i Fundacji Wspierania Działań Artystycznych Baltic Alians po raz kolejny zaowocowała cyklem piątkowych koncertów w naszej galerii. Jako pierwsi wystąpią dokładnie 5 listopada The Nexus Project z Gdańska, w którego repertuarze króluje mix muzyki elektronicznej z muzyką klasyczną i rockiem progresywnym. Tydzień później, 12 listopada, w Aurze wystąpi Bartosz Wiśniewski. 19 listopada zagra zespół Neglekt, a dwudziestego szóstego Goda, czyli Jagoda Wojciechowska.