Ubieranie choinki, przedświąteczne porządki, godziny spędzone w kuchni podczas przyrządzania wigilijnych potraw… Przed świętami czekało nas mnóstwo pracy! W świąteczny nastrój mieszkańców Olsztynka wprowadził tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na targowisku miejskim pojawili się zaprzyjaźnieni wystawcy z całego regionu i nie tylko. W ich ofercie znalazły się zarówno przysmaki na wigilijne stoły, jak również rękodzielnicze niespodzianki.

Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się w Olsztynku co roku. „Jest to kolejna, taka cykliczna akcja takiego jarmarku, a tym bardziej w tym roku cenna, że trochę te szare, smutne dni związane z pandemią, z tym zabieganiem, trochę nam przed świętami tak rozweseli i rozświetli” – mówi burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko. Na wszystkich odwiedzających jarmark czekała rozgrzewająca porcja czerwonego barszczu.

Na olsztyneckim jarmarku pojawił się również święty Mikołaj we własnej osobie. Po spotkaniu ze świętym Mikołajem przyszedł czas na taniec i muzykę, a to wszystko w wykonaniu dzieci! Na jarmarku zaprezentowały się między innymi maluchy ze świątecznym układem tanecznym, młodzi wokaliści i perkusiści.