Kluby sportowe to dla dzieci i młodzieży miejsca, w których mogą spożytkować nadmiar energii, nawiązać nowe znajomości, a przede wszystkim rozwijać swoje pasje. W Uczniowskim Klubie Sportowym „Dźwierzuty” młodzi piłkarze trenują pod okiem znawców. Często to ich pierwsza drużyna. Zawodnicy są podzieleni na trzy grupy wiekowe – Młodzik, Orlik i Żak. „Chcemy jak najwięcej tutaj dobrego zrobić dla tych dzieci, wiemy, jakie teraz są czasy ciężkie, dzieci się troszeczkę tak bardziej nie kwapią do tego sportu, ale z zasługami zarządu, trenera robimy wszystko, żeby te dzieci spotykały się, integrowały się, rywalizowały, bo jakby nie patrzył, to już w takim wieku też jest rywalizacja” – mówi Łukasz Serafin, prezes UKS „Dźwierzuty”.

W realizacji założeń Klubu pomogła również gmina Dźwierzuty. „Zakupiliśmy wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy, piłki, priorytetem były oczywiście koszulki, stroje” – mówi prezes Serafin.

Klub powstał w marcu 2021 roku. Podczas treningów młodzi piłkarze doskonalą głównie technikę, mają też okazję spróbować swoich sił w akcji. „Modyfikujemy, dostosowujemy się do grupy, dzieci wychodzą zadowolone. Główny nacisk kładziemy na razie na ogólnorozwojówkę, trening ogólnorozwojowy” – mówi trener Krzysztof Ciechacki. Dziecko możemy przysłać na trening w każdej chwili, będzie to dobra okazja do sprawdzenia się i spróbowania czegoś nowego. W Uczniowskim Klubie Sportowym trenują również dziewczynki. „Zapraszamy chętne dziewczynki, te, które są, prezentują bardzo wysoki poziom” – podkreśla trener Ciechacki.

Treningi odbywają się w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dźwierzutach.