Wesołe dmuchańce, pokazy tańca w wykonaniu najmłodszych z Młodzieżowego Domu Kultury, kolorowa bitwa – to tylko nieliczne z wielu atrakcji przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim na piknik rodzinny.

To już tradycyjne spotkane dla całych rodzin z terenu powiatu, na którym tłumnie zjawili się mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. „Uważamy, że powiat też powinien się angażować przede wszystkim w integrację rodzinną i myślę, że nam się to udaje. Cieszę się bardzo, że tak licznie właśnie przybyły rodziny z dziećmi, pogoda dopisuje. Co prawda pandemia przez 2 lata nam nie pozwoliła  robić takich spotkań, ale dzisiaj mam nadzieję, że to będzie szczęśliwy dzień w powiecie dla dzieci, dla rodziców, dla wszystkich, którzy tu będą” – mówi starosta lidzbarski Jan Harhaj.

Atrakcji przygotowano moc! Poza imponującymi dmuchańcami, dzieci mogły zajrzeć do radiowozu policji, obejrzeć karetkę pogotowia, sprzęt wojskowy, dorośli mieli zaś okazję skosztować pysznych potraw. Na dzieci czekała też krowa i koza, które można było wydoić. „Dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, występy naszego Młodzieżowego Domu Kultury, występy artystyczne, święto holi z wyrzutami kolorowych proszków, punkty gastronomiczne darmowe, warsztaty garncarskie, dmuchane balony oraz szereg innych atrakcji” – wymienia Justyna Barnaś z lidzbarskiego starostwa.

Tego dnia można było poczuć się jak na wakacjach. Świetnie bawiły się całe rodziny. A kolejne rodzinne święto w powiecie lidzbarskim już za rok.