Zanim para młoda powie sobie sakramentalne „tak”, zazwyczaj chce się odpowiednio przygotować. Ten przez wielu uważany za najważniejszy dzień w życiu wymaga bowiem niepowtarzalnej oprawy. Stąd pomysł organizacji targów „Bajkowy Ślub”, które dają możliwość spotkania w jednym miejscu i czasie specjalistów od fryzur, makijażu czy paznokci.

„Jeśli chodzi o fryzury, to przeważają loki, delikatne podpięcia, są też panny młode, które wybierają upięcia standardowe, delikatne koki” - mówi Przemysława Powierża-Mańkut z salonu fryzjersko-kosmetycznego „Ametyst”, absolwentka Szkoły Policealnej Cosinus.

Włosy, suknie, stylizacja paznokci… ale w tym stresującym przecież czasie warto też zadbać o... odprężenie. Przyda się na przykład masaż. „Proponuję np. masaż próżniowy, sprawia relaks, pozbywa się nadmiaru wody z organizmu i jest bardzo przyjemny i bezbolesny” - przekonuje Barbara Syjczak, również absolwentka szkoły Cosinus.

Szkoła Policealna Cosinus regularnie bierze udział w ślubnych targach. W tym roku można było tam spotkać zarówno jej absolwentki, jak i aktualne uczennice. „Na Bajkowym Ślubie Szkoła Cosinus jest już od 5 lat, w tym dniu nasze uczennice i absolwentki starają się pokazać, jak wyglądać wyjątkowo w ten bajkowy dzień” - mówi Anna Tołoczko, rezydent sieci szkół Cosinus w Olsztynie. Warto podkreślić, że dla wielu uczennic Szkoły Policealnej Cosinus to właśnie udział w targach „Bajkowy Ślub” był impulsem do rozpoczęcia własnej działalności.