Joga to nie tylko forma ruchu. To także sztuka jedności z samym sobą, a przez to z otaczającym nas światem, sztuka szacunku do świata ludzi, zwierząt i roślin. „Zmienia się nasz styl życia, staramy się odżywiać inaczej, ponieważ joga powiązana jest bardzo silnie z ajurwedą, czyli z medycyną starożytnych Indii. Zaleca nam odpowiedni styl odżywiania, odpowiedni styl życia, taki, który jest dla nas dobry” - przekonuje instruktorka jogi Joanna Podolak.

Dlatego na jogę należy patrzeć nie tylko jako na relaksującą formę ćwiczeń. Niezwykle istotny jest aspekt filozoficzny, odkrywanie szacunku i pokory wobec otaczającego nas świata. „Ja mam poczucie, że to jest taki powrót do naturalnego stylu życia i do tego, ze możemy w tym pośpiechu i w tym co nam przysparza codzienne życie lekko się zdystansować, odpocząć, zrelaksować się i dążyć do tej równowagi” - mówi Urszula Dąbrowska, uczęszczająca na zajęcia jogi.

Joga, wraz z jej filozofią powrót do natury, powoduje, że odnajdujemy się w rzeczywistości. To wszystko sprawia, że joga może być stylem życia – życia w samoakceptacji i poszanowaniu otaczającego nas świata i środowiska naturalnego.